Coinbase

/ 31 května, 2020/ Burzy a směnárny, Recenze

Americká směnárna Coinbase je ideální volbou jak vstoupit do světa kryptoměn, ať už chcete jednorázově zainvestovat, pravidelně obchodovat nebo třeba hrát hry na mobilu.

Směnárna a burza Coinbase patří mezi nejstarší v tomto odvětví, její vznik se datuje již od roku 2012. Můžete na ní zobchodvat až 18 různých kryptoměn jako jsou Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Bitcoin Satoshi Vision, Ethereum classic, Ripple, 0x, BAT, Zcash, USDC, EOS, Augur, Stellar Lumens, DAI, Chainlink, Dash.

Jako jedna z mála směnáren nabízí po registraci BONUS. Pokud se registrujete přes tento odkaz, získáte po uskutečnění nákupu kryptoměn za min 100$ automaticky zdarma bitcoiny v hodnotě 10$.

Registrace je jednoduchá, ač musíte jako u většiny směnáren projít jednoduchou verifikací. Ta je však povinná, jen pokud chcete nakládat s FIAT penězi. V opačném případě vám postačí email, pomocí kterého se přihlašujete.

Coinbase PRO

Pokud chcete obchodavat s bitcoinem, ethereem, litecoinem nebo dalšími měnami, doporučuji sesterskou platformu Coinbase PRO. Ta nabízí již burzu jako takovou s trošku lepšími kurzy.

Směnárna Coinbase a burza Coinbase Pro jsou vázány na jeden účet, není tedy třeba další registrace, pokud jste se již do jedné registrovali.
Obě tyto platformy pak můžete mít k dispozici jak v PC (desktopové) verzi tak i v přehledné mobilní aplikaci.

Herní účet

Pokud hledáte zábavu a nějaký ten menší přivýdělek, určitě časem narazíte na několik mobilních aplikací, které vyžadují účet na Coinbase. Výplata z her vám pak automaticky chodí na váš účet a vy máte ve svém portfoliu přehled o svých odměnách.
Spolupracuje např. s mobilními hrami Bitcoin Blast (BTC), CryptoPop (ETH), Photon Poker (LTC), PopStellar (XLM) aj.

Více o mobilních hrách zjistíte ZDE.

Mobilní verze

Coinbase nabízí opět dvě možnosti verzí i pro mobilní telefony.

Je teda základní (zjednodušeně MODRÁ) – Ta je velice přehledná, rychlá, intuitivní. Nabízí peněženku formou portfolia, jednoduchý nákup přes platební kartu, přehled grafů, top zisky a ztráty za posledních 24 hodin.

A verze PRO (složitější ČERNÁ) – Ta nabízí sice rozšířené možnosti burzy – fiat markety, stablecoin markety, kryptoměnové páry, menší poplatky. Možnost přelévat prostředky z jednoho účtu na druhý (ze základní na profesionální). Je ale složitější na ovládání oproti desktopové verzi a oproti jednodušší „MODRÉ“ aplikaci má navíc pomalejší odezvu, takže to chce notnou dávku trpělivosti.

Pokud mohu doporučit, tak používejte mobilní aplikaci Coinbase (modrou základní) pro náhledy svého stavu portfolia a přehled o trhu a desktopovou verzi Coinbase PRO (černou profesionální) pro nákupy a prodeje.

Share this Post